אהבת החיים, הצורך להמשיך לחלום ולחוות את החוויה ביצירה המוזיקלית, היא תפיסת העולם עימה יצאנו לדרך במאי 1999 אז ייסדנו את פסטיבל פליציה בלומנטל למוזיקה. בחרנו ליצור באולמות מוזיאון תל אביב לאמנות, מוסד פעיל ביותר בתחום המוזיקה בנוסף לעושר התערוכות וההרצאות בו. במהלך 18 שנות קיומו של הפסטיבל למדנו כיצד לשלב בין המוזיקה הקאמרית, המוזיקה התזמורתית, ההרכבים קוליים, המוזיקה העממית כעולם אחד ובו מוזיקאים ישראלים ואורחים מכל העולם.

אנט סלין יזמה את הפסטיבל בעקבות הכרות ממושכת עם אביגיל ארנהיים, שהצטרפה לרעיון בעת שעבדה  במוזיאון תל אביב לאמנות כמנהלת תוכניות המוזיקה. יחד הן מובילות את הפסטיבל מראשיתו. העיסוק בהכנת הפסטיבל יוצר כל שנה מחדש אפשרויות רבות בהפעלת הדמיון ובהאזנה להרכבים חדשים וכישרונות חדשים בסצנה המוזיקלית בעולם.

בשנתו ה- 19 ממשיך הפסטיבל בתנופה ומשלב יצירות מימי הביניים והבארוק לצד מוזיקה אירית, צוענית ולדינו, מוזיקה בת זמננו מאת מלחינים ישראלים ואבות המוזיקה המודרנית, הרצאות על אמנות פלסטית וסרטים דוקומנטריים עם דגש על נשים אמניות.

פסטיבל פליציה בלומנטל ה – 19 מתפרש השנה באולמות המוזיאון עם מוזיקאים מספרד, יון, גרמניה, פורטוגל, ארה"ב, פולין, בריטניה וישראל.  קונצרטים, הרצאות, מופעים וסרטים דוקומנטריים כשאחד מהם בהקרנת בכורה 'חיה למען האמנות' סיפורה של אנט סלין בבימויו של אסף גלאי, וגם מופע תיאטרון בהשראתה של המשוררת זוכת פרס נובל לספרות ויסלבה שימבורסקה יועלה בהופעת בכורה. חוזרים לפסטיבל לאחר הצלחה גדולה  אנסמבל הבארוק לה ריטירטה (ספרד) והפעם עם שלושה זמרים סולניים, רביעיית הגיטרות מקלן מגיעה לראשונה, סטיבן קונולי (הקינגס סינגרס) בהפקה משותפת עם זמרי מורן, הגיטריסטים סטפן רמבל (ארה"ב) ומרסין דילא (פולין) והאנסמבל הקולי הישראלי, אנסמבל מצו, אנסמבל מיתר, טמפרה, אנסמבל גלעד אפרת, מולטי פיאנו ומולטי פרקאשן, סווינג דה ג'יטאן ועוד.

בין התוכניות השונות בפסטיבל ניתן לפגוש את האופרות של המלחין אנטוניו קלדרה על פי דון קיחוט, את שלישיית סווינג דה ג'יטאן מארחים לראשונה בישראל את המלחין והגיטריסט שכתב את שיר הנושא לסרטו של וודי אלן "חצות בפריז" סטפן רמבל. כמו-כן רסיטל גיטרה עם מרסין דילא מפולין, שעל פי הוושינגטון פוסט הוא "בין הגיטריסטים המוכשרים ביותר על פני כדור הארץ". במופע "Big Country", אנסמבל גלעד אפרת יארח את ירמי קפלן, ארמת ארנהיים ושמוליק שמיר בערב מחווה למשורר ולמלחין "אבי המוזיקה האמריקאית" – סטיבן פוסטר.

הסמפוניות הקאמריות הגדולות של המאה העשרים עם אנסמבל מיתר והמנצח יובל צורן, בידידות  In Freundschaft עם נגני תדרים ואנסמבל מיתר, האנסמבל הקולי הישראלי בתוכנית של מוזיקה אירית וקלטית וגם זמרי מורן בתוכנית א-קפלה עם המנצח האורח הבריטי סטיבן קונולי.

פרטים על כל מופע ורכישת כרטיסים: www.blumentalfestival.com

הצטרפו אלינו לשבוע שיישאר אתכם כל השנה!

לאתר של אנט סלין, מנהלת הפסטיבל

לאתר של שמעון מיזרחי, יועץ לפסטיבל

לאתר של מרקוס מיזנה

לאתר של תקליטי ברנה

לאתר מרכז פליציה בלומנטל למוזיקה